Agency Works Only Under These Conditions

Türkiye’den İlham Verici Kurumsal Blog Örnekleri

Yararlı, içerikler sunmak, işletmeleri için farkındalık, potansiyel müşteri ve gelir elde etmek isteyen pazarlamacılar için kritik öneme sahiptir. Kurumsal blog, bu suçlu sunmak için en iyi kanallardan biridir.

Diğer yandan, değerli içerik oluşturmak değil, aynı zamanda elde etmek için yararlı bir deneyim oluşturmaktır.

İşte bunu başarabilen 6 kurumsal blog örneği:

DECATHLON

Türkiye'den İlham Verici Kurumsal Blog ÖrnekleriDecathlon , blogunu kullanarak harika bir iş çıkarıyor. Bir çok farklı markanın spor ekipmanlarının bir arada seyahat ettiği bir şirket olarak bloglarında trekking, kayak, fitness, koşu, futbol, masa tenisi, yürüyüş, bisiklet, hatta kamp yapmak için ipuçları, karşılaştırmalar ve adım rehberler sunuyor.

Çalışanlarının da blogda yazarlık yaptığını Decathlon ortalama olarak haftada 2 blog yayın yayınlayarak hedef kitlesinin arama motorunda sorularına cevap aradığı cevabını buluyor.

 

Sporu herkes için ulaşılabilir kılma hedefiyle `Decathlon olarak 70 farklı spora ev dönüş yapıyoruz. Bu süreçte sporseverlerin spor önerilerine ulaşabilmeleri ve yeni sporları keşfetmeleri adına blogumuzda birbirinden keyifli ve öğretici içerikler yayınlıyoruz.

İçerik Bulutu’nun sporlarımızı bizim gözümüzden anlatabilen uzman kadrosu sayesinde içeriklerimizi kolay ve samimi bir dille üretebiliyoruz. Kullanıcı dostu yapısı ve hızıyla içerik üretimi, redaksiyon ve yayın gözden geçirimizi çok kolaylaştırıyorlar.

Sporseverin dilinden anlayışı ve enerjisiyle bize yardımcı olan İçerik Bulutu’yla çalışmaktan çok mutluyuz! 🙂

Öykü Tekeoğlu – İçerik ve Topluluk Lideri

Barçın

Türkiye'den İlham Verici Kurumsal Blog ÖrnekleriSpor mağaza zinciri ,Barçın , Sportmen adını bloguyla hedef kitlesiyle duygusal bağ kuruyor. Bir sporcunun sahip olması gereken özellikleri de blog logosu altında bir şekilde yansıtmaları da bu bağı güçlendiriyor.

Barçın blogu 6 kategoride ipuçlarıyla dolu geniş bir gönderi listesi sunuyor. Ve  blog, söz konusu konulardaki derin bilgi örneklendirerek şirket tüketicilerdeki pekiştiriyor.

İçerik Bulutu ile yaptığımız araştırmalar ile hem web sitemizdeki ürün detay hem de blogumuzdaki kullanıcılarımız ile paylaşıyoruz.

Bugüne kadar e-ticaret içeriklerinde hem de spor kategorilerinde uzman olan içerikinden SEO yüzlerce içerik aldık ve çalışmaya da devam ediyoruz.

Bize sağlad site arayüz sayesinde tüm anlık olarak takip içerik yayınlama minimuma indirmiş bulunuyoruz. Böylelikle hızlı ve güncel bir içerik akışını sağlamış oluyoruz. İçerik Bulutu’na farklı türlerde ve kategorilerde yaptığımız tüm çalışmalar için çok teşekkür ediyoruz!

Nurçin Güleç – Barçın, Dijital Pazarlama Yöneticisi

Bürotime

Türkiye'den İlham Verici Kurumsal Blog ÖrnekleriOfis mobilyası üreticisi Bürotime blogu akıllıca organize edilmesi, zarif bir şekilde tasarlanmasıyla ve ilgili içeriklerle dolu olmasıyla dikkat çekiyor

Bürotime , tasarım, mimari ve kültür – sanat gibi endüstrilerin tüm paylaşım tek çatı altında toplayan birbirinden keyifli içeriklerle değerli değerli içerik oluşturmaya değil, aynı zamanda onu tüketmek için olumlu bir deneyimmaya çalışıyor.

Her ne kadar kurumsal blog olarak yola çıksak da; hem sektörel hem de son kullanıcı nezdinde merak uyandıracak, onları sıkmadan bilgilendirme amaçlı bir platform olmayı kendimize ilke edindik. Bu doğrultuda planlanmış tasarım haberlerinden teknolojik ve mimari tasarım haberlerine, tasarım stüdyo ve atölyelerinde gerçekleşen eğitimlerde farklı yayınlar sanat eserlerine kadar genişede içerik önerileri düşündük ve icerikbulutu.com  ile ilerleyen tercih ettik  .

Sistemli süreç yönetimi ve program kullanılabilen çevrimiçi yazar ara yüzü ile kullanıcılarımıza özgün, keyifli ve öğretici içerikler sunmamızı kolaylaştıran  icerikbulutu.com , içeriğin bu kadar değerli olduğu bir çağda platform kendi özgün sesimizi yaratmak, uzman iletme ve yeteneklerimizi markalarda yayınlanan duyurmak oldukça etkili bir servis …

Begüm Yılmaz – Bürotime, Dijital Pazarlama Sorumlusu

Canavar

Türkiye'den İlham Verici Kurumsal Blog ÖrnekleriOyun bilgisayarları ve oyun bilgisayarları denilince ilk akla gelen markalardan  Monster , oyun tutkunları arasında marka bilincini ve ilerimi artırmak için blogunu kullanıyor.

Blogda teknoloji ve oyun dünyasından haberler, incelemeler, videolar ve duvar kağıtları dikkat çekiyor.

Oyun tutkunlarına teknoloji ve onların kendi fantastik dünyaları hakkında yerli içerikler üzerinden ulaşıp, kurmuş olduğumuz duygusal bağı güçlendirmek ‘İçerik Bulutu ile birlikte  blog.monsternotebook.com.tr  için 2015 yılından bugüne kadar 150’nin üzerinde içerik ürettik.

İçerikimizin de Monster Notebook’u en az bizler kadar benimsemesi, bu sürecin başarılı bir şekilde devam ettirilmesinde önemli bir rol oynadı. Bu keyifli projede bizlere yol arkadaşı olan İçerik Bulutu ve değerli yazarlarına teşekkür ediyorum!

Ozan Alp – Sempeak, Marka Yönetimi Direktörü

Paraşüt

Türkiye'den İlham Verici Kurumsal Blog ÖrnekleriParaşüt blogu, şirket tarafından göz ardı edilen, müşterileri dinleyip bilgi satın aldığınızeler blogların en iyi örneklerinden biri olmasının yanında en iyi tasarıma sahip kurumsal bloglardan birinden.

Paraşüt, blogunda hedef kitlesinin ilgileneceği sektörel haberlere ve içgörülere yer verirken, aynı zamanda ürün güncellemelerini de duyuruyor.

Tatil Sepeti

Türkiye'den İlham Verici Kurumsal Blog ÖrnekleriTatil Sepeti  blogunu aktif kullanan markalardan biri. Tatil bölgeleri, seyahat hakkında önemli bilgiler ve tatil önerileriyle hedef verme ve sipariş verme anlık yanında olmayı başarıyor.

İçerik, dünyada ve Türkiye’de önemi olan bir kanal. İçerik Bulutu’nun kullanıcı dostu arayüzünü hızlı bir şekilde kullanabiliyoruz.

İçerikler yalın bir dille, fayda sağlayacak şekilde üretiliyor. Aldığımız içerikler sayesinde kullanıcılardan da güzel geri dönüşler aldık.

Bir sorun yaşandığında interaktif olarak çözüm üretebilir, müşterisini hiçbir zaman yalnız bırakmayan İçerik Bulutu’nun kaliteli içerikler üretmesinin de en büyük artılarından olduğunu söyleyebilirim.

Merve Kortan – Tatil Sepeti – SEO Yöneticisi

Peki Siz ?

HubSpot, bu soruyu yanıtlamak için 13.500+ müşterisinden toplanan  blog birkaçını yayınladı .

“Aylık 16+ blog yazısı dolaşan şirketler, 0-4 aylık gönderi satış şirketlerden neredeyse 3,5 kat daha fazla trafik elde ediyor.”

Türkiye'den İlham Verici Kurumsal Blog ÖrnekleriBlogda içerik yayınlama sıklığının onun boyuttaki şirkete ortaya çıktı.

Türkiye'den İlham Verici Kurumsal Blog Örnekleri“Ayda 11+ kez blog yazan B2B şirketler, ayda 0 – 1 kez bloglayanlara göre 3 kat daha fazla trafik çekiyor.”

Türkiye'den İlham Verici Kurumsal Blog ÖrnekleriBlog yazmak organik trafiği artırmaktan daha sonra yapar, aynı zamanda daha fazla müşteri adayı oluşturuyor.

Türkiye'den İlham Verici Kurumsal Blog Örnekleri

Leave a Reply

Your email address will not be published.