Sosyal Medya

Sencefil Tasarım Sosyal Medyada Sizin İçin Ne Yapar?

İçerik Yönetimi

Sürekli canlı kalan sosyal medyanın uygun bir şekilde düzenli beslenmesi gereklidir. Markanızın değerlerini sosyal medyaya uygun hale getirir ve bu yönde yaratıcı içerikler üretiriz. Yazılar, videolar, görseller ve giflerhazırlar sosyal medya yeniliklerini yakalarız.

Moderasyon

Sosyal medya hesaplarımız düzenli olarak takip edilir. Doğrudan gelen takipçi yorumları sizin vereceğiniz hazır cevap şablonları ile yanıtlanır. Bu şekilde müşteri memnuniyeti sağlamak marka itibarı açısından oldukça önemlidir.

Özel Video ve Görsel İçerikler

Özel görseller ve video içerikler ile sosyal medya hesaplarınız her zaman profesyonel ve canlı görünür, bu videolar kimi zaman işinizden birer kesit, kimi zaman etkinliğinize uygun stockgörsellerden oluşabilir.

Yarışma/Kampanya Yönetimi

Sosyal Medya yarışmaları, kampanyalar ve çekilişler ile küçük maliyetler karşılığında müşterilerinizle yakınlık kurabilir, firmanızı topluluğunuza sevdirebilirsiniz. Üstelik yaptığınız kampanyalara gelen etkileşimler size yeni takipçiler ve müşteriler kazandıracaktır.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya reklamları ile sınırlarınızın dışına çıkabilir, tanınmadığınız çevrelerde de başarı elde edebilirsiniz. Üstelik reklam süreci tamamen bu konuya ayırdığınız bütçe ile sınırlı kalır ve size özel reklamlar hazırlanır. Reklam bütçenizi siz belirlersiniz.

Sosyal Medya Düzenlemesi ve Güncellemeler

Sosyal Medya Hesaplarınızı düzenler, gerekli bağlantı, ayarlamalar ve optimizasyonu yapar, özel hazırlanmış grafikler ile profesyonel bir yapı kurarız.
Sosyal Medya hesaplarınıza ilk görüşte aşık olacaklar!

Eş Zamanlı Paylaşımlar

Sahip olduğunuz tüm sosyal medya platformlarında yaptığımız eş zamanlı paylaşımlarla marka bilinirliğinizi maximuma çıkartırken sosyal medya yatırımlarınızdan en fazla verimliliği almanız amaçlanır.

Hedef Kitle Analizi

Paylaşımlarınız, reklamlarınız ve paylaşımlarınızın altında ve üstünde bulunan dilimiz takipçilerinizin yaşı, hedefleriniz ve neler yapmak istediğinize göre değişiklik göstermektedir, hedef kitlenizi analiz edip, potansiyel müşterileriniz ile hassas bağlantılar kurarız.

ETKİLEŞİM SAĞLAMA VE ORGANİK TAKİPÇİ ARTTIRMA
Popüler hashtagler kullanacağız!

Hashtag’ler sosyal medya pazarlaması için büyük bir öneme sahip. Sosyal medyanın ayrılmaz bir parçası olan bu kelimeler, kullanıcıların spesifik bir konu ya da içeriği araştırabilmesine ve fikirlerini paylaşabilmesine yardımcı oluyor.
————-
Hashtag’ler Kilit Nokta!
Alanımızda en çok kullanılan 5 hashtag.
Aslında 10 hashtag üzerine çıkılmaması gerekiyor!
————-
Instagram’da popüler hashtagleri kullanarak takipçileriniz dışındaki insanları bulabilir ya da onların sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise, kullanacağınız popular hashtaglerin pazarlama stratejinizle ve hedef kitlenizle ilişkili olmasıdır. Ayrıca çok popüler hashtagler kullandığınızda paylaştığınız fotoğrafların çok sayıda paylaşım arasında kaybolma ihtimalini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Instagram hesabınızı Facebook ile entegre edeceğiz. Facebook Bussiness ayarlarınızı yapacağız!Instagram ve Facebook hesabınızı bağladığımız takdirde her iki hesabınızın tanıtımını birlikte yapabileceğiz. Instagram fotoğraflarınızı aynı zamanda Facebook fanlarınız ile paylaşabileceğiz.

Mevcut etkileşimi güçlendirmek. (Bir nevi ağızdan ağıza reklam modeli)
Mevcut takipçilerinize ve email abonelerinize Instagram hesabınız bulunduğunu hatırlatacağız.
Web sitenize sosyal ağ hesaplarınızın takip butonlarını ekleyebilir, email aboneleriniz ve diğer ağlardaki takipçilerinizden sizi Instagram’da takip etmelerini isteyeceğiz.

Nazik yorumlar bırakmak!
Başkalarının fotoğraflarına yorum yaptığınızda insanlar sizinle etkileşim kurma ve sizi tanıma konusunda daha istekli olacaklardır. Yorumlarda fotoğrafı neden beğendiğinizi belirtmeniz, yorumunuzu birbirine benzeyen diğer yorumlardan ayrıştıracaktır. Yorum yaptığınız kişilerden sizi takip etmelerini istemeyi unutmayın.

Profil fotoğrafı
Takipçiler, bir Instagramhesabını takip etmeden önce, ilk olarak profil fotoğrafına odaklanırlar. Etkili ve sayfanın ne olduğuna dair bilgi veren bir fotoğraf, Logonuz yani kimliğiniz instagramprofil fotoğrafınız olarak ayarlanacak.
Paylaşılan içerikler
Profil fotoğrafının dikkat çekici ve kaliteli olması, insanların sizi takip etmesi için yeterli değildir. Profilinize tıkladıklarında, içeriğin de doyurucu olmasını isterler.
Fotoğrafın çözünürlüğünün yüksek olması, insanlarda profesyonellik algısı oluşturacaktır.
Aynı şekilde kullanılan efektler oldukça önemli. Her paylaşımda farklı efekt yapmak doğru değildir. Arka planın aynı olması, daha uzmanlaşmış bir görüntü ortaya çıkarır. Paylaşımlarda aynı efekti ve benzer arka planları kullanacağız.
Grafik Tasarım/Tema/Fligran görsel doyumu sağlayacak!

Paylaşımların hangi aralıklarla yayınlandığı
Süreklilik olmayan hiçbir paylaşım, sonuca ulaşmaz. Bir gün paylaşım yapıp bir hafta yapmıyorsanız, takipçi kazanamazsınız. Hatta olan takipçilerinizi bile kaybedebilirsiniz.
Günlük iki ya da üç tane paylaşım yapacağız. Bu paylaşımların hepsini aynı anda yapılmayacak. Bu paylaşımı her zaman aynı saatlerde yapacağız. Bu şekilde takipçiler, o saatlerde Instagram’a girip paylaşımlarınıza bakmalarını sağlayacağız.

Kampanya ve Çekilişler ara ara yapılacak ve biz bu kampanya ve çekilişleri güzel bir görselle duyuracağız!
SPONSORLU REKLAM AYARLARI FACEBOOK BUSSİNESS İLE BERABER YAPILACAK.
Bağlantılı olarak İnstagram ve Facebook beraber ayarlanacak!
Her reklam bütçesini sizde belirleyebilirsiniz. Veya ortak bir bütçe belirlenecek ! Hedef kitlesi
Yaş/demografik özellikler/Konum vs ayarlamaları yapılacak.

© All rights reserved. Powered by IT Point.